מכירה את זה שאת קמה בבוקר ופשוט לא מצליחה להחליט מה ללבוש? אני מודה שלפעמים אני מהרהרת בזה הלוך ושוב עד שאני מקבלת החלטה. 

וזו לא רק אני: כבר מזמן גיליתי שמארק צוקרברג בכבודו ובעצמו, לובש לעבודה את אותה החולצה ואותו הג'ינס כל יום. יש לו ארון שלם של חולצות ומכנסיים לעבודה וכולם נראים אותו דבר. כששאלו אותו מדוע, הוא ענה: זה חוסך מהמוח שלי לבזבז זמן על החלטות לא חשובות.
 
אז אנחנו אמנם לא מייסדות פייסבוק ולפעמים קשה לנו לקבל החלטה פשוטה, אבל יש החלטות שפשוט חייבים לקבל, כמו לדוגמא ההחלטה לגבי הבחור החדש שאת יוצאת איתו. אז מה לעשות כשאת לא מצליחה להחליט? הנה כמה טיפים שלאחרונה התחלתי ליישם בקשר שאני מנהלת.

1. תעשי רשימה

אם את לא בטוחה בקשר שלך ואת כל הזמן חושבת אם להישאר אם לעזוב, כנראה שנכנסת למילכוד ואת חווה בו זמנית רגשות מנוגדים.

אבל אין סיבה להיבהל: זה לאו דווקא אומר שהבחור לא מתאים לך. אין טעם למהר ולחתוך את הקשר לפני שאת בודקת את המקור למצב שנוצר אצלך.

אני מציעה לך לשבת ולכתוב את הדברים שמפריעים לך בו ולחשוב אם אלו דברים שהיו מפריעים לך בכל בחור אחר. במידה וכן, אז מצאת שמקור הבעיה טבוע בך וזה דבר טוב, כי את יכולה לשלוט ולעבוד על עצמך.

אם הרשימה שלך הפכה להיות ארוכה, וכבר פיזרת דפים בכל הבית לגבי דברים שהוא עושה הייחודים לו – זה יעזור לך להבין שאכן הבחור לא עבורך. אני לא בעד למצוא מישהו בשביל לשנות אותו, זה גם לא יצליח וגם יהפוך אותו למתוסכל. הקשר לא יתרומם וסתם תבזבזי לשניכם זמן יקר.
 

2. תשני את הדברים שאתם עושים

מאחר והקשר ביניכם עדיין טרי, סביר להניח שלא הספקתם לחוות הרבה דברים. כל עוד את במצב של חוסר החלטיות – זה אומר שיש דברים שכן מוצאים חן בעינייך, דברים שתוכלי לחדד יותר עם עצמך אחרי שתעשי את הרשימה מהסעיף הקודם.

על מנת להקל עליך לקבל החלטה, מניסיוני אני יכולה לאמר לך שעדיף לגוון את המפגשים שלכם. אם עד עכשיו הייתם רק יושבים בבתי קפה או בבית של אחד מכם – תרענני את הקשר. שתפי אותו בעולם שאת אוהבת ותראי אם יש בסיס משותף ביניכם. באותה מידה, התענייני בדברים שהוא אוהב לעשות וצרו חוויות משותפות.

ייתכן והמסגרת בה התנהלתם עד כה הייתה דחוסה תחת הכותרת "יוצאים לדייט"-  ויש אנשים שמרגישים שזה מגביל אותם. בסופו של דבר תוכלי לגלות שהקשר שלכם יכול להצליח. ובמידה ויווצרו אצלך תחושות לא נעימות ומצבים שאת לא רוצה למקם את עצמך בהם – לפחות עכשיו את יודעת שניסית.
 

3. לפגוש את החברים

נכון שאומרים שאת מתחתנת עם המשפחה שלו? אני אומרת שבשלב הדייטינג את גם יוצאת עם החברים שלו והוא עם שלך. הרי ברור לכולנו שכל לעצה קטנה את ישר רצה לחברות. והאמיני או לא, גם גברים מדברים. הם אולי לא מתפלמסים שעות כמונו ויורדים לרזולציות קטנות – אבל אם את חשובה, תהיי בטוחה שחברים שלו כבר שמעו עליך.

לאחר כמה מפגשים, הרגישי בנוח לשאול על החברים שלו ולספר על החברות שלך. נסי אפילו לקדם מפגש בו תוכלי לראות כיצד הוא מתנהג בסביבה הטבעית שלו, והראי לו כיצד את מתנהגת בשלך.

עם הזמן, כשהקשר יתקדם, בכל מקרה תצטרכי להפגיש אותו עם החברות שכבר סקרניות גם ככה מהדייט הראשון, אז למה לחכות? כל עוד את מרגישה לא בטוחה, זה עוד משהו שיכול לעזור לך להחליט.
 

4. לשים לב לתקשורת

לפעמים רגשות אמביוולנטיים צצים מתחושת חוסר מידע או חוסר שיתוף. ייתכן ואתם נמנעים מלדבר על דברים מהותיים, וזה מה שגורם לתקיעות בקשר.

אני לא אומרת לשגע את הבחור ולהתחיל לספר לו על טראומה שקרתה לך בכיתה א', אבל כן להיות במידה סבירה פתוחה לגבי דברים שחשובים לך, וכן, זה כולל גם נושאים כבדים יותר כמו השקפת עולמך ואיך היית רואה את עצמך חיה בעוד כחמש שנים.

אל תשכחו, בנות יקרות, שכשאנחנו מחפשות קשר רציני – הכל צריך להיות על השולחן. גם הדברים הקטנים ביותר יכולים להיערם לאט לאט מבלי שנשים לב להר שעליו ניפול. הפעילי שיקול דעת ובחרי לשתף כל פעם קצת, אבל בהחלט לא להימנע משיחות גם על הדברים הגדולים. אם הוא לא ישתף איתך פעולה, הוא פשוט לא מעונין ומקסימום נישקת עוד צפרדע בדרך למציאת הנסיך.
 

5. שום דבר לא הולך בכוח

אני מודה שלפעמים אני הכי הסנדלר שהולך יחף, ולא תמיד אני קשובה לצרכיי שלי – אבל הקשר האחרון שלי הזכיר לי כמה חשוב לדעת מה אני רוצה לפני שאני נכנסת לקשר.

אנשים אומרים שאישה בררנית מוצאת את עצמה לבד. אני בוחרת להתעלם מאנשים כאלה ואומרת לך שלדעת מה את רוצה זה דבר מבורך. החיפוש הופך להיות יותר קל כשיש לנו ווסתים. ייתכן ואת בכלל לא בטוחה לגבי הקשר כי הוא פשוט לא מה שאת מחפשת – אבל קשה לך לשחרר כי בעצם האלטרנטיבה אומרת שתישארי לבד.

אז כמו שלא הייתי מאחלת לך להיתקע שנים בעבודה שאת לא מרוצה ממנה ולסבול, כך גם לא אאחל לך לנסות לכפות קשר ורגש על אדם שלא מתאים לך רק בגלל שאת מפחדת. מהרי והיי כנה עם עצמך לפני שתמצאי את עצמך מתפשרת על משהו שלא ראוי לך. אין סיבה שתבזבזי את זמנך בתוך קשר רק בגלל שאת לא רוצה להיות לבד. תבדקי אם חוסר ההחלטיות שלך נובע מחוסר בטחון עצמי שלא תמצאי מישהו ראוי.
 

אני מודה שהקשר האחרון רק הזכיר לי את השיעורים ששכחתי. כולכן פגשתן בעבר את הבחור הזה שתמיד מזכיר לכן איפה אתן נופלות. עכשיו כשאתן בעלות ניסיון עשיר ויותר בוגרות, תוכלו סוף סוף לעבור את המבחן וליישם את כל השיעורים שלמדתן. ומי יודע, אולי תמצאו הפתעה בבחור החדש ותוכלו לנהל זוגיות בריאה.

בכל מקרה, מצב לא החלטי תמיד מוביל לתסכול. אל תשגעי את הסביבה שלך ואת עצמך במקום לקחת אחריות ולפעול. גבר הוא לא כמו מעיל חדש שקנית ושאת לא מצליחה להחליט אם ללבוש לעבודה או לשמור לדייט בערב. את השמלה תוכלי להחליף, לגבי הבן זוג? עדיף למצוא משהו אמיתי לכל החיים. זוגיות היא אופנה שלא מתחלפת.

נושאים קשורים: