קשה להיות אישה חזקה ועצמאית, לפעמים חיי היומיום והקריירה שאת מנהלת יכולים להיות מאוד תובעניים. בין אם את במרוץ מהיר לדוקטורט, או עובדת בעולם בו את מוצאת את עצמך כל הזמן צמודה לסלולארי ולמחשב – חשוב שתשימי לב לגבר שלך ותני לו את המקום שמגיע לו. אחרי הכל, מדובר במישהו שאת רוצה להיות איתו.

הנה כמה טיפים מניסיוני, שאת יכולה ליישם על מנת שהקשר יתנהל בקצב המתאים לשניכם. אחרת, הוא לא ישאר באזור להרבה זמן.
 

1. אל תיקחי אותו כמובן מאליו

מה שלא תעשי, אף פעם אל תתייחסי אליו בצורה המתפרשת כזלזול. יש סיכוי שאת כבר עושה את זה ואינך שמה לב. ייתכן ואת רגילה שבחיי היומיום אנשים מבצעים את מה שאת אומרת להם מתוקף תפקידך בעבודה, אבל אני כאן כדי להזכיר לך: רק כלבים הם צייתנים נהדרים, וגם הם לא פראיירים ויודעים כי מחכה להם חטיף בסוף.

שימי לב לבחירת המילים שלך כשאת פונה אליו. אם את בעבודה ונכנסת לשוונג, הניחי את הנייד בצד וצרי עמו קשר כשאת פנויה לשיחה כמו שצריך. גם לו מגיע לקבל יחס הולם.
 

2. חפשי דרכים לרענן את היחסים ביניכם

אני בכוונה כותבת "חפשי" ולא "מצאי", כי אלו דברים שתמצאי תוך כדי תנועה. ארשה לעצמי לצטט את אירוסמית', מאחר והם גם ככה נוחתים פה בקרוב: החיים הם מסע ולא יעד.

תוכלי להראות לו שאת כן חושבת עליו גם כשאת עסוקה, אני בטוחה שהוא יעריך את זה מאוד. זכרי שאת זו שמנהלת חיים אינטנסיביים, לכן מומלץ שתעלי פה ושם רעיונות לדברים שאתם יכולים לעשות ביחד, על מנת לא להגיע למצב שגרתי ומשעמם בקשר שלכם. משם, יש רק נתיב אחד והוא לרוב מסתיים בתסכול.

3. הבהירי מה נוח לך

במידה וחשוב לך להציב תנאים, אני אומרת לך מניסיון שזה הניסוח הכי גרוע שתוכלי לבחור כשתפני אליו. אם אין לך זמן לחכות עד שתנהלו את שיחת "יחסינו לאן", עלייך לשתף אותו בחיים שאת חיה ובלו"ז העמוס שלך – אחרת הוא יחשוב שאת מתעלמת ממנו. תשאלי אותו האם נוח לו לתאם יחד איתך את הציפיות לקשר ואל תקבעי עובדות בשטח.

הכי חשוב שתבנו את המסגרת למה שמתאים לכם ביחד, בניגוד לקביעת חוקים משלך והציפייה הלא מחוברת למציאות שהוא פשוט יהיה כרוך אחריך. במקרה כזה, מצאת סמרטוט רצפה ולא גבר. אל תקבעי חוקים והציבי תנאים, תבנו את הקשר ביחד.
 

4. אל תהיי מלכת הדרמות

אני לא בטוחה איפה שמעתי זאת לראשונה, אבל השמועה שמסתובבת אודות כך שגברים לא שמים לב לדברים, טיפה מוטעית. הם לא ישימו לב אם תסתפרי באורך של סנטימטר, כמו שחברה טובה תקלוט מקילומטרים אפילו דרך גוגל מפות – אבל תסמכי עלי כשאני אומרת לך, הם קולטים מי מלכת דרמה אמיתית, ולרוב אין להם כוח לאחת כזאת.

הקפידי לא לערב את הלחצים שיש לך בעבודה בעולם שלכם. גם אם את לא מספיקה לנשום לפני המפגש שלכם, אל תגיעי טעונה – אחרת תשרי אווירה של ריבים ואנרגיה שלילית. יש גבול גם לכמות הפעמים שאת יכולה להגיד לו שאת עסוקה ואין לך זמן.

השאירי הכל בבית והקני לו תחושה שאת שמחה לראותו למרות שאת עסוקה. תני לו להרגיש שהוא מספיק חשוב לך ואת כן מוצאת זמן למפגשים שלכם. גם אם הקשר אינו אינטנסיבי, זה בסדר, כל עוד יש תקשורת בריאה ביניכם. את עוד תראי שהמפגשים אף יקבלו אפקט נוסף וסוג של ריגוש.

5. אל תתני לו להרגיש חוסר בטחון

סיכמנו שאת כבר אחרי השיחה החשובה בה את משתפת אותו בחייך האינטנסיביים, אבל יש עוד צד בסיפור הזה. אל תשכחי לשאול אותו ולהתעניין בלו"ז שלו. כמובן, אל תהפכי להיות בת זוג פסיכית שצריכה לדעת איפה הגבר שלה נמצא בכל שניה – אבל תביני שגם הזמן שלו חשוב.

במידה והוא אינו עמוס בקריירה כמוך, כבדי את העיסוק שלו ואת הזמן שלו. הוא עלול לקבל תחושה שחובה עליו להתחשב בזמן שלך למרות שלך לא אכפת מהדברים שעוברים עליו. אל תצפי שהוא יהיה זמין עבורך בכל פעם שמתאים לך, הוא אינו שם לשרת אותך – אלא להיות שותף.
 

אני מאוד מעריכה נשים המנהלות את חייהן בהצלחה ולא נכנעות לקושי של חיי רווקוּת. במיוחד כאלה שעוד נמצאות בתהליך של שיא הקריירה שלהן, מה שמקשה עוד יותר להיות פנויות לדייטים ולמפגשים עם המשפחה והחברים.

גברים יקרים, אם מצאתם אישה כזאת נהדרת, תחזיקו חזק ותהיו סבלניים. בנות יקרות, אם אלו החיים שאתן מנהלות – תשאירו עין אחת פקוחה גם לקשר עם הבחור ששבה אתכן מלכתחילה. אחרת תקומו יום אחד עם קריירה נהדרת, דירה וחיים זוהרים, אבל ללא בן זוג. איזון היא תמיד מילת המפתח.

נושאים קשורים: