איך חגגו פעילי הימין הקיצוני האמריקאי את ניצחונו של טראמפ? באירוע שהתקיים ביום שבת, בבניין פדרלי שממוקם כמה רחובות מהבית הלבן, הגיעו מספר פעילי ימין מקבוצת הימין האלטרנטיבי "אלט רייט" כדי לחגוג את ניצחונו של הנשיא הנבחר, דונלד טראמפ. בין הנואמים באירוע היה ריצ'רד ספנסר, יו"ר ונשיא המכון למדיניות לאומית בארה"ב, שהכריז על הניצחון כ"התעוררות" האומה האמריקאית והצדיע במועל יד מול הקהל המשולהב – כך דווח באתר "הפינגטון פוסט".

 


טראמפ לא משתייך לקבוצת הימין האלטרנטיבי, אך התבטאויותיו הרבות לגבי מניעת כניסת מוסלמים לארצות הברית, הגבלת ההגירה המוסלמית לרחבי ארצות הברית ותפיסתו נגד הגלובליזציה עומדות בקנה אחד עם התפיסה האידיאולוגית של הקבוצה הלאומנית הקיצונית. במהלך האירוע טען ספנסר כי הניצחון של טראמפ גרם לאמריקאים להתחבר "לזהות האמיתית" שלהם, כינה את האמריקאים הלבנים "ילדי השמש", שעד עכשיו "נדחקו לשוליים", וביקש מהם להתחיל להתייחס לפועלם כממסדית ולא כמחתרתית.

בהמשך נאם בגנות יהודי ארצות הברית והעולם, כשעל פי ה"ניו יורק טיימס" ספנסר ציטט חלקים נרחבים מהתעמולה הנאצית – כשחיוך מרוח על פניו. כתבי ה"ניו יורק טיימס" ציינו כי ספנסר סיים את נאומו כשהוא מצדיע לקהל במועד יד. בעקבות כך, צעק אדם מהקהל "הייל לעם! הייל לניצחון!", ויתר תומכיו צעקו דברים דומים.
 

ריצ'רד ספנסר עם טילה טקילה (צילום: מתוך הטוויטר של טילה טקילה)

כוכבת ה-MTV לשעבר ו"האח הגדול" טילה טקילה, שהשמיעה בעבר דעות אנטישמיות, ניאו-נאציות ואוהדות כלפי היטלר ואף טענה כי היא "אני היא היטלר שנולד מחדש", התייצבה לאירוע והעלתה תמונה לאינסטגרם כשהיא מצדיעה במועל יד. בנוסף, היא פרסמה תמונה שלה עם ספנסר, וטענה כי "זה היה סוף שבוע מצוין בוושינגטון הבירה".

 
לפי סוכנות רויטרס, כמאה מפגינים התייצבו כדי להפגין נגד קיומו של האירוע הלאומני. הם הניפו שלטים שעליהם נכתב: "אין דונלד טראמפ – אין KKK!" ו-"לא לארצות הברית הפשיסטית!". המשטרה המקומית מסרה כי איש לא נעצר במהלך ההפגנה. כמו כן, לא דווח על ידי הרשויות האמריקאיות כי נפגעו אנשים באירוע, למרות שרשת הטלוויזיה CNN פרסמה תמונה שבה נראה מפגין מדמם מראשו מחוץ לטקס.