אנשי ציבור ופוליטיקאים המזוהים עם השמאל תקפו היום (ה') בחריפות את התבטאויותיו של הרב הראשי של ירושלים שלמה עמאר בראיון ל"ישראל היום", בו תקף את הרפורמים וכינה את הקהילה הגאה "כת של תועבה".

"התועבה האמתית היא כהונתו של הרב עמאר כרב ראשי לישראל וכיום כרב ראשי לירושלים", הגיב לדברים הרב עו"ד אורי רגב, מנכ"ל עמותת חדו"ש לחופש דת ושוויון. "דעותיו ועמדותיו החשוכות צריכות להכתיר אותו בתואר המוכר במסורת של "נבל ברשות התורה". מי שמצטט פסוקי תורה על ההומוסקסואליות כתועבה ואטום לממצאי המדע המודרני הסותרים את עמדותיו, יהיה מעוניין מחר לסקול למוות לא רק הומוסקסואלים אלא גם מחללי שבת".
 

הרב הרפורמי אורי רגב, מנכ"ל עמותת חדו"ש (רענן כהן)

בראיון שהתפרסם הבוקר, אמר הרב עמאר על הקהילה הגאה כי "התורה מחייבת על זה מיתה. זה בשורה הראשונה של החמורה בעבירות. אומרים 'נטייה', 'סטייה' – שטויות. יש תאווה, ואדם יכול להתגבר עליה אם הוא רוצה, כמו כל התאוות". בנוגע לרפורמים התבטא כי "מה שהם עושים זו הסתה", תוך שהוא מצטט לגביהם את הפסוק 'סורו נא מאוהלי הרשעים'.

על כך הגיב רגב כי עמאר "מעוניין להעלות את ישראל על מסלול של מאבק נגד רובו של העם היהודי, שאינו אורתודוכסי, ולפרק את העם היהודי." הוא הוסיף  כי לדעתו ראוי לאסור על הרב עמאר ודומיו לשרת במשרות שלטוניות הממומנות מקופת הציבור.
 

הרב עמאר. כינה את הרפורמים "רשעים" (צילום: הקיבוץ הדתי)

"ערכיה האמתיים של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית הם ערכי 'החירות הצדק והשלום לאור חזונם של נביאי ישראל', ו'חופש דת ומצפון', ולא קיצוניות חרדית השוללת את הלגיטימיות של מדינת ישראל הציונית והדמוקרטית", אמר רגב.

"הסתה פרועה נגד ציבור שלם"

ח"כ מיכל רוזין ממפלגת מרצ, יו"ר שותפה ב"שדולה הגאה בכנסת", כתבה מכתב לשרת המשפטים איילת שקד בו ביקשה ממנה לשקול להעמיד לדין משמעתי את הרב עמאר בעקבות דבריו. "אמירות מסוג אלו מתחזקות ומתדלקות את ההתקפות האלימות כלפי קהילת הלהט"ב וקהילות היהדות הפלורליסטית, זאת בייחוד שאמירות כאלו נשמעות מרבני ערים".
 

ח"כ מיכל רוזין (צילום: דודי ועקנין )

זו אינה הפעם הראשונה בה רוזין מתלוננת על דברים הנשמעים מפי רבני ערים. ביולי פנתה הח"כית לשר הדתות, ח"כ דוד אזולאי בנוגע לדברים שאמרו רבני ערים נגד קהילת הלהט"ב, אך נותרה ללא מענה.

"מדובר בחציית קו אדום והסתה פרועה כנגד ציבור שלם", הגיבה ח"כ קסניה סבטלובה מהמחנה הציוני. "כשנשאל את עצמנו מהיכן הגיע הרצח הבא של בני הקהילה הלהט"בית, כדאי שנדע שזה הגיע בדיוק מכאן – מאמירות בזויות שכאלו. אלו אמירות שהכשירו בסופו של דבר גם את הרצח במצעד הגאווה בירושלים בשנה שעברה. אמירות כאלו משתלבות היטב עם תפישת העולם של חלק מחברי הממשלה, ומקבלות מהם רוח גבית".
 

"הגיע הזמן להפסיק לממן את משכורתו". יו"ר מרצ זהבה גלאון (צילום: יונתן זינדל/ פלאש 90)

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון, כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: "הרב עמאר מקבל כסף ממדינת ישראל. האם הוא טוען שצריך להוציא הומואים להורג? האם הוא גם ממליץ על סקילה, כפי שמורה התורה? הרב עמאר יכול להתכסות בתורה ככל שירצה, אבל את החושך שלו אנחנו שומעים, לא את התורה. הגיע הזמן להפסיק לממן את משכורתו".