בבית היהודי מגיבים בחריפות לדבריו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, שכינה את השר נפתלי בנט פופוליסט שמנופף בסיסמאות, ומכנים אותו פטפטן. "ליברמן הוא פטפטן בלתי נלאה. שיתמקד בחיסול הנייה במקום להתנדב להקים פלסטין על כביש 6", אמרו בבית היהודי.

מוקדם יותר, במהלך כנס איגוד דוברי הרשויות המקומיות, תקף ליברמן את בנט על רקע פעילותו בנושא חוק ההסדרה ופינוי עמונה. "יש ימין דוגמטי ויש ימין פופוליסטי ואני מייצג את הימין הפרגמטי. אנחנו לא נסחף אחרי הסיסמאות. אני מכבד את התפיסה של בנט אבל לי יש תפיסה אחרת לגמרי.

"צריך לבנות מערכת יחסים עם ארה"ב שתאפשר לפתח את ההתיישבות. מי שאמון על פינו עמונה היא ממשלת ישראל, שקודם כל מצייתת לחוק ואין סיכוי שלא נציית לחוק. צריך לעשות מאמץ מירבי אבל יכול להיות שזה לא יעזור בסופו של דבר", תקף את בנט".
 

ליברמן בכנס איגוד דוברי הרשויות המקומיות (צילום: לירון מולדובן)

"צריך לחפש פתרונות מעשיים, לא מי יותר קדוש מהאפיפיור ומי הולך יותר ימינה. כל הניסיון הזה להסלים והתחרות בימין זה מה שגרם את הנזק. אני קורא לאחריות לא להתלהמות", אמר ליברמן. "מצטער שיש אנשים שמנסים להוליך שולל קודם כל את אותם מתיישבים ומנסים ליצור ציפיות ואחר כך כשאתה נופל למציאות זה מאוד קשה".

חוק ההסדרה והמאבק על עמונה: צעד אחר צעד
 

ליברמן הבהיר כי הוא תומך במחאה בנוגע לעמונה, אך יצא בחריפות נגד כל גילוי של אלימות נגד כוחות הביטחון. "בישראל אנשים יוצאים להפגנה על הרבה מאוד דברים וכך נהוג במדינה דמוקרטית, בטח כשאנשים שלוקחים להם את הבית זאת הזכות שלהם להפגין ואני אקבל קול מחאה בהבנה. מה שאני לא אקבל בהבנה זה אלימות כלפי צה"ל או כלפי כוחות הביטחון. אפשר למחות צריך למחות ואפשר להבן את האנשים שלוקחים להם את הבית. אבל אסור שחיילי צה"ל יהיו במרכז הדיון האידאולוגי. תתקפו את שר הביטחון ואת הממשלה, לא את החיילים ואת כוחות הביטחון".
 

"לא לפינוי אלים". עמונה (צילום: יוסי אלוני)