אם הייתם צריכים הוכחה שאסור להוריד עין מהילדים, הסרטון הבא יספק לכם אותה: ברגע קצר של חוסר תשומת לב, במהלכו הפנתה טילה לוי האמריקאית את גבה אל בנה בן ה-11 חודשים, הספיק הפעוט להתגלגל החוצה משידת ההחתלה שלו וליפול מטה.

סוף טוב. נפילתו של איתן:


אלא שלמרבה המזל, האירוע לא הסתיים באסון – לאחר שבנה בן ה-9 של לוי, יוסף, הספיק לזנק למקום ולהציל את אחיו התינוק.

בשבוע שעבר פירסמה לוי בפייסבוק סרטון שתיעד את האירוע. בתחילת הסרטון נראית לוי כשהיא מסיימת להחליף טיטול לפעוט, איתן, וניגשת לרגע לאחיו בן ה-6 שפונה אליה. אלא שבתוך שניה מתהפך התינוק מהגב לבטן – ונופל מהשידה לכיוון הרצפה.

באופן כמעט בלתי ייאמן, האח הגדול מספיק לזנק למקום ולהציל את איתן, אף שכלל לא היה קרוב אליו. בסרטון נראה כי רגלו של הפעוט אמנם פוגעת ברצפה, אך יוסף מצליח לאחוז בחלק גופו העליון, לרכך את המכה – ולמנוע פגיעה בראשו. לאחר מכן ניגשת לוי המבוהלת למקום, לוקחת את איתן מידיו של יוסף – ומחבקת את שני בניה.

האם ההמומה הודתה כי מבין שני בניה, יוסף הוא זה שהיה נסער ומופתע מהתקרית. לדבריה, האח הגדול אפילו לא היה בתוך חדרו של איתן בזמן המקרה – אלא שהוא במקרה עבר ליד כשהפעוט נפל.

לאחר מכן אמר יוסף לאמו שהוא הרגיש "כאילו מלאך דחף אותו" – משום שהוא לא האמין שהוא היה מסוגל להציל את איתן בעצמו. "לתינוק שלי היה מלאך לידו", אמרה. "תודה לאל שהיה לזה סוף טוב".

לדברי לוי, היא לא פירסמה את הסרטון בתחילה משום שהייתה "נבוכה" – אך בסופו של דבר החליטו לפרסמו לאחר הבחירות בארה"ב. "אנשים כ"כ כעסו והיו כ"כ רעים אחד לשני בפייסבוק", הסבירה. על כן החליטה האם האמריקאית "לשנות את הטונים של היום" ולהראות להורים שהם צריכים להיות "אסירי תודה" על כל רגע שיש להם עם ילדיהם.

"המסר שלי להורים הוא: תהנו מהילדים שלכם. תגנו עליהם ככל שאתם יכולים. בסופו של דבר, בשבריר שניה, הכל יכול להשתנות", אמרה. לא יודעים מה איתכם, אנחנו למדנו את הלקח.

נושאים קשורים: