הפועל חיפה תצא ביום שבת בבוקר לבית מלון בב"ש שם היא תתכנון למשחק החוץ שלה מול האלופה מבירת הנגב. הפועל חיפה הפסידה את כל משחקי החוץ מול הפועל ב"ש משנת 2011, ואם מוסיפים לכך את העובדה שמוליכת הטבלה עדיין לא הפסידה משחק ליגה באצטדיון טוטו טרנר, הופעת את האורחים מהקריות לאנדרדוג מובהק לקראת ההתמודדות. 

"היתה פגרה של שבועייים אחרי הדרבי ואין ספק שהנקודה מול מכבי חיפה עזרה לנו ונתנה שקט" אמר המאמן אלי כהן לקראת בשבת והוסיף: "יש תחושה טובה וזה משהו שאנחנו מביאים למשחק בשבת". כהן התייחס ליריבה החזקה מול יתמודדו ואמר: "אנחנו מתמודדים מול קבוצה אירופית, מגרש קשה וקהל ביתי חם. נבוא עם בטחון, כמו במשחקים מול החזקות, מכבי חיפה, בית"ר ירושלים, עם אמונה ובטחון בתקווה להוציא נקודות. מול מכבי חיפה ובית"ר שהן קבוצות חזקות לא ספגנו. בב"ש יש המון שחקנים יצירתיים ואפשר להיענש על כל טעות. צריך לבוא מחוייבות ולנסות לנצל טעויות. גם לב"ש יש נקודות תורפה".

הפועל חיפה ממשיכה רצף משחקים קשה. הראשון היה מול מכבי חיפה (תיקו), בשבת מול הפועל ב"ש ולאחר תחכה מכבי ת"א. "גם בדרבי אף אחד לא נתן לנו סיכוי" אמר המאמן והוסיף: "יחסי הכוחות ברורים, אבל בכל משחק אנחנו באים לתת את המקסימום. יש לנו את הכלים להביך את ב"ש. אם נבוא רק להתגונן ולהעביר 90 דקות אז זה לא יהיה טוב. צריך לבוא ולהעז".

בהפועל חיפה יש כעס על ב"ש בשל מחירי הכרטיסים למשחק. בחיפה ביקשו להוריד מחירים ל-50 שקלים ובתמורה יעשו מחיר זהה במשחק אותו יארחו בסמי עופר בסיבוב הבא.

עם זאת, כרטיס לשבת יעלה 80 שקלים ובחיפה הגיבו ואמרו: "בדרך כלל אנחנו עובדים לפי עיקרון של הדדיות. הקהל של ב"ש היה נהנה מכרטיס ב-50 שקלים במשחק הבא, אבל בשל העובדה כי מהקהל שלנו ייגבה סכום של 80 שקלים, כך נגבה גם מהקהל של ב"ש".

מבחינת הסגל למשחק, החלוץ מהראן לאלה צפוי לחזור אחרי פציעה של כמעט חודש. עם זאת ,נראה כי החלוץ הוותיק יחל את המשחק על הספסל. המגן מיקי יאזו עדיין פצוע ולא צפוי לשחק.