דגם ראשוני של מטוס על-קולי חדש נחשף היום (ד') בדנוור, קנדה. המטוס החדש, בפיתוחם של חברת תעופה מדנוור בשם "בום" והמיליארדר הבריטי ריצ'ארד ברנסון, יוכל לעוף במהירות של 1,451 קמ"ש – כמאה קמ"ש יותר ממטוס הקונקורד, ויהיה מיועד לטיסות מסחריות, מה שיהפוך אותו למטוס המסחרי המהיר בעולם, כך על פי הוול סטריט ז'ורנל.
 

יאפשר לטוס מלונדון לניו יורק בשלוש וחצי שעות. המטוס XB-1 (צילום: boom)

המטוס, בשמו הרשמי XB-1 או בכינויו "בייבי בום", יוכל לטוס מלונדון לניו יורק בשלוש וחצי שעות בלבד. "למרות שישנם מספר פרויקטים דומים שפותחו על ידי חברות גדולות", אמרו בחברת "בום", "הפרויקט הזה הוא היחידי שמטרתו היא להפעיל לאפשר לנוסעים ליהנות מטיסות מסחריות במהירות הקול". 
 

לקח חלק בפיתוח המטוס. ריצ'ארד ברנסון (צילום: איי אף פי)

טיסת המבחן הראשונה של הדגם החדש תיערך לקראת סוף שנת 2017 בדרום קליפורניה, בארצות הברית. על פי דברי המפתחים, המטוס יכיל כארבעים מקומות ישיבה, ומי שירצה ליהנות מטיסה על-קולית מלונדון לניו יורק ובחזרה, יצטרך להיפרד מסכום צנוע של 2,500 פאונד.

"אנחנו עדיין טסים במהירויות של שנות ה-60", אמר אחד ממיסדי חברת "בום". "עד כה לא הייתה לנו את הטכנולוגיה לפיתוח דגם שיטוס במהירות על-קולית, ושמחיר טיסה בו יהיה בר השגה. היום אנחנו גאים לחשוף את הטכנולוגיה החדשה, ומצפים הכיליון עיניים לטיסת המבחן הראשונה".

נושאים קשורים: