האלימות בארצות הברית מגיעה לשיאה: עשרות אלפי בני אדם יצאו בימים האחרונים להפגנות מחאה ברחבי ארצות הברית נגד הנשיא הנבחר, דונלד טראמפ. המפגינים מוחים נגד קמפיין הבחירות שלו, התבטאויותיו נגד מהגרים ופוליטיקאים בארה"ב וקבוצות מיעוטים שמתגוררות במדינה. ההפגנות מלוות באלימות, קריאות נקמה ואפילו בשריפת דגלי ארצות הברית.

צפו באלימות באוניברסיטת אוהיו: הסטודנט טימות'י אדאמס מופל במהלך נאומו (צילום:
 

אלא שהאלימות לא פסחה על האוניברסיטאות ברחבי ארה"ב. בסרטון חדש, שהופץ בשעות האחרונות בפייסבוק ופורסם ברשתות הטלוויזיה האמריקאיות בשעות האחרונות, נראה הסטודנט, טימות'י אדאמס, נואם בקמפוס אוניברסיטת אוהיו מול עשרות סטודנטים מתנגדי טראמפ, כשלפתע הגיח סטודנט אחר תומך טראמפ, שיין סטאנטון, קפץ מאחוריו בעוצמה רבה והפיל אותו בעוצמה במדרגות.

על פי הפרסומים בתקשורת האמריקאית, אדאמס נפצע בינוני והובהל להמשך טיפול בבית החולים מקומי. במהלך התקרית נשברו משקפיו והמקרופון שהחזיק בידו. התוקף הופל אל הקרקע על ידי הסטודנטים האחרים ששהו במקום, ומאוחר יותר נעצר על ידי משטרת הקמפוס. הסטודנטים ההמומים צעקו לעברו של התוקף "בושה".

התוקף באירוע בקמפוס צפוי לעמוד לדין על התקיפה ועתיד להיות מושעה לתקופה ממושכת מלימודיו – כך דווח בעיתון הסטודנטים של אוניברסיטת אוהיו, "The Lantern".
 

ההפגנות בקליפורניה נגד טראמפ (צילום: AP)

זו היתה העצרת השלישית שהתקיימה בספריית הקמפוס של אוניברסיטת אוהיו בשבוע האחרון, לאחר שנודע כי טראמפ נבחר לנשיאות ארה"ב. ההפגנות במקום אורגנו על ידי קבוצה סוציאליסטית הפועלת בקמפוס. הסטודנטים הניפו בהפגנות אלו שלטים, שבהם נכתבו דברים בגנותו של איל ההון שהפך לנשיא, דונלד טראמפ.

למרות שלעצרת הראשונה לא הגיעו הרבה סטודנטים, בעצרת האחרונה השתתפו מאות מוחים, כולל תושבים שמתגוררים באזור המקיף את האוניברסיטה. על פי הדיווחים בתקשורת האמריקאית, חלק מהמוחים בעצרת שבה הותקף אדאמס הגיעו ממקומות רחוקים יותר, כפיניקס ואריזונה.

מאוניברסיטת אוהיו נמסר לאחר התקרית כי "אנחנו גאים להיות מקום מסביר פנים ובטוח לכל האנשים, ולכל הרעיונות הקיימים בעולם ובחברה האנושית. לא נסבול בשום פנים ואופן מקרי הפחדה או איומים על סטודנטים, אנשי סגל או מבקרים בקמפוס שלנו".