קלינטון מתקשה לקבל את תוצאות הבחירות: הילרי קלינטון, המועמדת הדמוקרטית לנשיאות, שהפסידה בבחירות לנשיאות ארה"ב לדונלד טראמפ הרפובליקאי, האשימה היום (ש') את ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, בהפסד הדרמטי בעקבות חידוש חקירת פרשת המיילים, ימים ספורים לפני שהאמריקאים יצאו לקלפיות – כך דווח ברשתות הטלוויזיה האמריקאיות. לטענת קלינטון, חידוש החקירה "עצרה את המומנטום של קמפיין הבחירות" שלה, וגרמה לתומכי טראמפ לצאת ולהצביע בהמוניהם מחשש שתיבחר.
 
כזכור, ראש ה-FBI, ג'יימס קומי, הודיע לפני כשבועיים וחצי כי הבולשת תחדש את חקירת המיילים של קלינטון בעקבות חשיפת מיילים חדשים הקשורים בה. "אני לא יכול להעריך כמה זמן ייקח לנו לסיים את העבודה", הדגיש קומי וציין במכתב ששלח לחברי הקונגרס כי "אני מאמין שחשוב לעדכן אתכם בנושא". אלא שיומיים לפני הבחירות הגורליות הודיעה הבולשת הפדרלית כי אין במיילים החדשים של קלינטון מידע מספק, שיביא להעמדתה לדין. האפקט שנוצר, לטענת קלינטון, גרם בסופו של דבר להפסד שלה בבחירות לנשיאות.

ה"וושינגטון פוסט" ציטט חלק מדבריה של הילרי, שנאמרו בשיחת ועידה שקיימה עם תומכיה במהלך השבת. קלינטון טענה בוועידה כי "ישנן הרבה סיבות מדוע הבחירות היו לא מוצלחות. אחת מהן, לפי מחקר שערכנו היא המכתב השני של קומי, שגרם לעצירת המומנטום שלנו".
 

"עצר את המומנטום של קמפיין הבחירות". ג'יימס קומי (צילום: צילום מסך)

עוד טענה קלינטון כי בעקבות מכתבו של קומי "ירדנו בסקרים, והיינו צריכים לדחוף את עצמנו למעלה כדי להחזיר את היתרון שלנו". הילרי ציינה כי אחרי העימות השלישי "הרגשנו כל כך טוב לגבי המקום שבו היינו. הובלנו במידה ניכרת בכל המדינות המתנדנדות מלבד בשתיים, שבהן היינו במצב של תיקו או שפיגרנו בהן באחוז אחד. הצלחנו להוביל במדינות רבות שבסופו של דבר הפסדנו".

"המכתב השני של קומי, עשה את מה שכולם חשבו שהוא יעשה – גרם למוטיבציית שיא בקרב תומכי טראמפ. טראמפ העביר את ארבעת הימים האחרונים של הקמפיין בתקיפה אישית נגדי, והתוצאה הייתה תוצאת הבחירות", טענה עוד קלינטון.
 

"העביר את ארבעת הימים האחרונים של הקמפיין בתקיפה אישית נגדי". הנשיא הנכנס דונלד טראמפ (צילום: EPA)

לאחר מכן התייחסה קלינטון לתחושותיה הקשות בעקבות ההפסד לנשיא הנבחר טראמפ, וטענה כי היא "שבורת לב". עוד טענה קלינטון כי "אני לא הולכת להעמיד פנים שאני מרגישה אחרת. זה הפסד קשה, קשה מאוד, במיוחד בגלל שכולם עבדו כל כך קשה".