טורקיה הוציאה אזהרת מסע לאזרחיה השוהים בארצות הברית, ולאלה המתכננים לנסוע לשם. משרד החוץ הטורקי טוען כי האזהרה יצאה בשל ההפגנות המתחוללות בארצות הברית מאז ניצחונו של דונלד טראמפ בבחירות לנשיאות. "לאור הסיכונים, הנגרמים בשל מתח חברתי, אזרחנו השוהים בארצות הברית, או אלו שמתכננים לנסוע לשם, צריכים לנקוט באמצעי זהירות", כך נכתב בגוף ההודעה של משרד החוץ הטורקי.
 

ההפגנות בארה"ב נגד טראמפ (צילום: AFP)

רק כחודש לפני אזהרת המסע שהוציאה טורקיה, הזהירה ארצות הברית את אזרחיה שלה מפני שהיה בטורקיה. משרד החוץ האמריקאי הורה לבני משפחה של קונסולים אמריקאים בטורקיה לעזוב את המדינה בשל התראות על מתקפות טרור המכוונות נגד אזרחי ארצות הברית.

את האזהרה הטורקית ניתן לקשור גם למתיחות בין שתי המדינות, שהתפתחה בעקבות סירובה של ארצות הברית להסגיר את פטהוללה גולן לידי הטורקים. גולן מואשם על ידי הרשויות באנקרה בניסיון ההפיכה שאירע במדינה, ומאז הוא מסתתר בארצות הברית. למרות הבקשות החוזרות של הטורקים מהממשל בארצות הברית להסגיר את גולן, האמריקאים ממאנים לעשות זאת.
 

בינאלי יילדרים (צילום: AFP)

ראש ממשלת טורקיה, בינאלי יילדרים, קרא השבוע פעם נוספת להסגרתו של גולן, ואמר כי הוא מקווה לשיפור היחסים בין שתי המדינות לאחר בחירתו של טראמפ לנשיאות. נכון לעכשיו, ניראה כי טורקיה עושה בדיוק את ההיפך.