אני בטוחה ששמעתן לאורך חייכן לא מעט קלישאות מגברים. כולנו מכירות את האמת הנסתרת מאחורי אמירות ידועות כמו: "כרגע אני לא פנוי לקשר", שמשמעותן היא בעצם: "אני מחפש קשר מיני". אז הגיע הזמן שמישהי תגיד את זה, וזאת עומדת להיות אני: נשים, די להנמיך ציפיות.

כשמחפשים קשר זוגי, אין דבר יותר חשוב מכנוּת ופשטוּת. אם תחפשו את המילה כנות בגוגל, תגלו שמדובר בסך הכל באדם כֵּן, כזה שמגלה יושר וגילוי לב. ומה לגבי פשטוּת? זהו מאפיין לא מוערך מספיק. פשטות מראה על נטייתו של אדם להיות צנוע, להסתפק במועט – ולהימנע מיומרנות. אני לא יודעת מה אתכן, אבל לי הן נשמעות כמו שתי תכונות שהייתי שמה בסל הקניות, אם הייתי יכולה לבחור בן זוג בהזמנה.
  
לאחרונה ניהלתי שיחה עם חברה טובה, שחזרה לצאת לדייטים לאחר קשר ארוך. כשחוזרים למעגל ההיכרויות במטרה לקיים מפגש אמיתי עם אדם, יש דברים – מניסיוני ומניסיון חברותי – שלמדתי שצריך לשים לב אליהם.

אז מה הם אותם דברים? את לא צריכה להגיד לו תודה אחרי שהוא משתף אותך שהוא יוצא במקביל עם מישהי אחרת. הוא לא עושה לך טובה. אם כבר, זה אמור להדליק אצלך נורה אדומה.

תרגישי בנוח לשאול אותו האם הוא רואה את עצמו ממשיך לצאת עם שתיכן במקביל – או שמא הוא חושב לסיים איתה את הקשר. אין טעם לתת לו פרס על כך שהוא כן איתך, מאחר וזה אמור להיות כך. בדיוק כפי שהוא היה מצפה ממך לעדכן אותו במידה והיית במצב דומה.

אם נפלת על מישהו שעושה קולות של ברווז, הוא ברווז. אם המשפט "סתם שואל מה קורה", או: "למה לצאת החוצה אם אפשר להישאר בבית" עולה יותר מידי פעמים ממש בתחילת ההכרות – שחררי. כנראה שמצאת ברווז מיוחם. את לא צריכה שיפנו אליך בשביל סתם – ואת כן צריכה מישהו שירצה לבלות איתך זמן לא רק בתוך הבית שלך.

מצד שני, אם כל פעם שאת מציעה לו לעשות משהו, את מקבלת תגובות כמו: "לא יודע, מה שנראה לך", או "אם את רוצה, נלך", אני מציעה לך לסמן אותו "המשך טיפול" – ממש כמו שאת עושה לחלק מהמיילים שלך בעבודה. אל תפסלי את הבחור על הסף, אבל גם שימי לב לכך שאת לא צריכה להסתפק במישהו שלא סוחף אותך.
 

אל תבלבלי: ישנם גברים שפשוט ירצו אותך כל כך, שהם יסכימו לכל הצעה שלך רק כדי להיות איתך, אבל דעי להפריד בינם לבין אלה שאין להם משהו יותר טוב לעשות וחושבים שיצא להם משהו ממך אם תגררי אותם לסרט שלא מדבר אליהם, או להרצאה מגניבה על הבר. הוא לא אמור להגיש לך חשבון בסוף הערב, בו את צריכה לשלם בגופך על שלוש השעות שהוא הסכים לבלות איתך.

בקיצור, יקרות, ממש כמו שוק הדירות בתל אביב – יש ביקוש והיצע בכל דבר.  אני מזכירה לך שהבחור שלך מחפש אותך בדיוק כפי שאת מחפשת אותו. אז אל תעלי את המחיר, אבל גם אל תתני לגיטימציה להתנהגות גברית שכבר מזמן הפכה להיות דבר קבוע.