די ברור מה הייתה השתלשלות האירועים שהובילה לפרסום הפוסט בעמוד הפייסבוק של ח"כ יצחק הרצוג, שכלל את תמונתו של מסי, כוכב קבוצת הכדורגל של ברצלונה, ואת הכיתוב: "עוברים עליי ימים לא קלים. על שנינו. נעבור את זה". אם מקרבים את האוזן למסך, אפשר כמעט לשמוע את השיחה המקדימה בין יו"ר האופוזיציה ובין איש הניו־מדיה שלו. הרקע לשיחה: הפרסומים הלא מחמיאים בנוגע לבדיקה המשטרתית, ופוסטים שוצפים וקוצפים של הרצוג בעניין. וכך זה בוודאי נשמע:

-עכשיו חייבים להראות שאתה יודע גם לקחת את זה קליל.

-אבל איך נעשה את זה?

-בוא נחשוב, מה הדבר הכי קליל שמזוהה איתך?

-אהההה. נגיד, יודעים שאני אוהד של ברצלונה.

-יאללה, בוא נלך על זה.

גילוי נאות: כותב שורות אלו פרגן בלבו להרצוג על הפוסט הזה, יחד עם עוד כמה אלפי גולשים. אבל סטטוס שנועד להיות הפוגה קלילה ומבודחת־משהו לא פעל את פעולתו אם רבים מהגולשים לעגו לו, כפי שקרה במקרה הזה.

וכאן נשאלת השאלה – למה? לכאורה, הכול נעשה לפי הספר, אז מה בדיוק לא הצליח? אז למען הדור האחרון של פוליטיקאים שצריכים להעסיק יועצי ניו־מדיה, כי הם עצמם עדיין לא שולטים במדיום הזה, קבלו נא טיפ: הרשתות החברתיות הן אכן במה ליצירת קשר בלתי אמצעי עם הגולשים, מקום שבו מותר ורצוי להסיר את פאסון האישיות החשובה והרצינית ולחשוף צדדים אנושיים יותר.

מהצד האחר, כדאי לשמור על אמינות, במיוחד ברגעי משבר. יצחק הרצוג מישיבות הסיעה והנאומים במליאה צריך להזכיר במשהו את "יצחק (בוז'י) הרצוג – Isaac Herzog" מהפייסבוק, זה שמעלה פתאום תמונות של מסי, ומנסה לשדר "תראו איזה צחוקים איתי" לעוקבים המופתעים.

מי שראה בפוסט הזה הומור ויכולת מרעננת להסיר את הכובד הפוליטי האופייני, התייחס אליו במנותק מהפרסונה הציבורית של הרצוג. אלו שראו בכך מטרה ללעג, ניסו להתאים את מעלה הפוסט לפוליטיקאי שמאחוריו, וזה העלה אצלם חיוך מסוג אחר. לא נורא, בטוח שגם את זה מסי והרצוג יעברו בסוף.